زیورآلات لباس و طلا

چگونه با زیورآلات ظاهری گیرا داشته باشیم؟ Leave a comment

زیورآلات / بعضی وقت ها برای آنکه زیبا تر و خاص تر بنظر برسیم کافیست چند تکه زیور آلات داشته باشیم، نکته مهم تر اینکه باید شیوه ی ست کردن زیور آلات را بدانیم تا ظاهری شیک و آراسته داشته باشیم .این مطلب نکته هایی را به شما میگوید که شاید تا بحال به آنها دقت نکرده باشید.

رابطه اندام شما با زیورآلات

قبل از هرچیزی، برای استفاده کردن از جواهرات و اکسسوری ها باید به ظاهر و بدنتان توجه داشته باشید. به عنوان مثال اگر صورتی گرد دارین و از گوشواره گرد استفاده میکنین،این کار باعث میشود صورت شما گرد تر دیده شود. اگر شما شکم برآمده و بزرگی دارید نباید از گردنبند ها و آویزهای بلند استفاده کنید، زیرا این کار باعث میشود شکم شما بیشتر جلب توجه کند،پس از گردنبند کوتاه تری استفاده کنید.
اگر رنگ پوست و موی تیره ای دارید بهتر است از طلای زرد و یا بدلیجات طلایی استفاده کنید.به یاد داشته باشید که رنگ مو و پوست و چشم شما در انتخاب طلا و جواهر حتی مهم تر از لباس شما است.

سعی کنید همیشه یکی از زیور آلاتی که استفاده میکنید،مهترین بین ما بقی باشد.
این نکته به این معنی است که یک گردنبند و یا یک گوشواره و یا یک حلقه و حتی یک ساعت کانون توجه باشد و آن معیار انتخاب های دیگر شود و بقیه ی زیور آلات را با آن ست کنید.در، ست کردن دست بند و ساعت،اگر هردو را در یک دست می اندازین،ساعت معیار اصلی است،و این ساعت است که باید بیشتر جلوه کند و دیده شود.

تاثیر و ست کردن لباس با زیورآلات

مطمعنا قبل از اینکه به مهمانی یا سر کار یا برنامه ی خیلی رسمی برید لباس متناسب با آنجا را خواهید پوشید.
اگر شما به مهمانی رسمی دعوت شده اید و لباس رسمی به تن کرده اید بهتر است از زیور آلات زرق و برق دار استفاده کنید.
حال اگر به یک مهمانی خود مانی میروید اینبار نباید از جواهرات خاص یا خیلی زرق و برق دار استفاده کنید.
اگر لباسی که پوشیده اید رنگی خنثی دارد،یعنی سفید و سیاه است،محدودیتی در انتخاب رنگ طلا ندارید،چرا که هر رنگی را میتوانید با سفید و سیاه ست کنید.
هنگامی که لباس خیلی شلوغ و یا خیلی طرح دار پوشیده اید بهتر است از زیور آلاتی استفاده کنید که خیلی شلوغ نباشند.اگر به طلا و جواهرات شلوغ علاقه دارین ترجیحا لباس ساده و یا تک رنگ استفاده کنید.سعی کنید خیلی از جواهرات استفاده نکنید،این باور اشتباه است که هرچقدر طلا بیشتر استفاده کنید شیک تر بنظر میرسید،بلکه برعکس، زیاده روی در انداختن طلا شیک بودن شما را کمتر میکند.

زیورآلات مانتو

دستبند

در انتخاب دستبند خیلی نگران ست بودن آن با دیگر زیور آلات نباشید،چرا که در بیشتر مواقع دستبند با همه چیز به راحتی ست میشود و شما میتوانید به هر اندازه که میخواهید از آن استفاده کنید.
چگونه چند دستبند را با هم ست کنیم؟
اگرتابحال این کار را نکرده اید بهتر است از چند دستبند ساده استفاده کنید.به جای اینکه چند دستبند را در دو دست خود قرار دهید همه ی آنها را در یک دست بندازید.یکی از راه های استفاده از دستبند چند ردیفه این است که از چیز هایی استفاده کنید که ضخامت و شکل یکسانی نداشته باشند.مثلا یک النگوی بزرگ را با یا دستبند ظریف ست کنید.حال اگر دوست دارید ظرافتشان با هم هماهنگ باشد می توانید از یک دستبند بافت و یک دستبند طلا و یک دستبند مهره ای استفاده کنید. / زیورآلات

زیورآلات دستبند

گردنبند

استفاده از گردنبند، بستگی به لباس و یقه لباستان دارد.اگر لباسی که پوشیده اید یقه اسکی است،بهتره که از گردنبند های بلند با پلاک بزرگ استفاده کنید.اگر لباستان یقه مردانه است و دکمه های بالای آن را باز میگذارید از یک زنجیر کوتاه با پلاک استفاده کنید و اگر دکمه های آن را بسته نگه میدارید از یک گردنبندی که با سنگ درشت ساخته شده،استفاده کنید.بهتر است برای لباس هایی که یقه هفت دارند از پلاک ظریف با زنجیر کوتاه استفاده شود.
لباس هایی که یقه گرد دارند و باز هستند را میتوانید با چند گردنبند شلوغ ست کنید.بعضی از لباس ها هستند که به خودی خود یقه های شلوغ و کار شده ای دارند،پس بهتر است بجای گردنبند از گوشواره استفاده کنید. / زیورآلات

زیورآلات گردنبند

چگونه چند گردنبند را باهم ست کنیم؟
این روز ها شاهد این مدل آویز ها هستیم که چند پلاک و زنجیر را با هم می اندازند.حال ما کمکتون میکنیم تا بهتر ازاین مدل استفاده کنید و شیک تر و شکیل تر دیده شوید.
در این مدل، از گردنبند هایی استفاده کنید که طول آنها با یکدیگر متفاوت باشند.در مرحله اول بهتر است از یک گردنبند چوکر با طول ۴۰سانت استفاده کنید و گردنبند های بعدی را طوری انتخاب کنید که ۵ سانتی متر از هم فاصله داشته باشند تا بهم دیگر گره نخورند تا زیبایی شان حفظ شود.حال اگر طول گردنبند ها تقریبا یکسان است اصلا نگران و ناراحت نباشید،شما میتوانید پلاک هایی را آویز کنید و یکی از پلاک ها را در مرکز زنجیر بذارید و دیگری را راست یا چپ قرار بدید.اگر هم زنجیر ها در هم شدن باز ناراحت نباشید،چرا که خود آن زیبایی خاصی دارد.


گوشواره و زیورآلات

اگر میخواهید ساده باشید اما در عین حال زیبا بنظر برسید بهتر است از گوشواره های میخی استفاده کنید.حال اگر چند گوشواره میخی دارید و از همه ی آنها هم میخواهید استفاده کنید ،جالب تر است اگر همه ی گوشواره ها در یک اندازه باشند تا دیگری جلوه ی گوشواره های دیگر را نگیرد و میتوانید از گوشواره هایی که با یکدیگر هماهنگ هستند استفاده کنید،مثل ماه و ستاره و…..
اگر قصد دارید جذاب تر باشید توصیه ی ما به شما این است که چند گوشواره ی حلقه ای را با یکدیگر استفاده کنید.نکته مهمی که وجود دارد این است که از چند گوشواره آویزان در کنار هم استفاده نکنید.اگر گوشواره ی آویز دوست دارین،آن را در نرمه ی گوش قرار دهید و بعد گوشواره ی میخی و حلقه ای را بذارید.توجه داشته باشید هرچه گوشواره آویز تر باشد چهره شما را جذاب تر و شاداب تر نشان میدهد. / زیورآلات

زیورآلات گوشواره


چند نکته در مورد گوشواره چند تایی
۱. اگر چند گوشواره را با هم می اندازید سعی کنید موهایتان را ببندید تا آنها بیشتر خود را نشان دهند.
۲.از لباس های یقه بسته استفاده کنید.
۳.استفاده از زیور آلات دیگر را به حداقل برسانید.
ست کردن گوشواره با شکل صورت
*اگر دارای صورت کشیده هستید از گوشواره های میخی و کوتاه تر استفاده کنید تا صورتتان کشیده تر دیده نشود.
*اگر صورتی گرد و یا مربعی دارید بهتر است از گوشواره های آویزی استفاده کنید،تا صورتتان را مقداری کشیده نشان دهد.
*گوشواره های حلقه ای برای همه نوع مدل صورت مناسب است.

انگشتر

امروزه انگشتر در بین زیور آلات جای بخوص تری را به خود اختصاص داده است.
چند نکته در مورد انتخاب انگشتر:اگر صاحب انگشتان کشیده ای هستید بهتر است از انگشتر های ضخیم تر استفاده کنید و بالعکس اگر میخواهید انگشت های کشیده داشته باشید بهتر است از انگشتر های ساده و نازک استفاده کنید.
چگونه چند انگشتر را با هم ست کنیم؟
اگر میخواهید دستان شما بیشتر دیده شود بهتر است چند انگشتر را با هم دست کنید اما خب این مدل هم قانون هایی دارد که باید به آنها دقت کنید.یکی از موارد این است که:اگر همه ی انگشتر ها به یک اندازه باشند و در یک سطح باشند بسیار کسل کننده میشود،پس بهتر است از بند انگشی استفاده کنید و یا اندازه و ضخامت انگشتر ها با یکدیگر فرق داشته باشد.نکته ی جالب تر این است که اگر یک انگشتر را بیشتر دوست دارید و میخواهید بیشتر جلوه داشته باشد،کنارش انگشتری دست نکنید./ زیورآلات

زیورآلات دست


معانی مختلف انگشتر در هر انگشت

۱.انگشت کوچک
نشانه ی رفتار و ارتباط شما با اطرافیان است،باعث بهبود ارتباطات میشود.
۲.انگشت حلقه
همانطور که همه میدانیم نشانه ی تعهد و ازدواج است.

زیورآلات انگشتر
five married women


۳.انگشت وسط
انداختن انگشتر در انگشت وسط نشان از تعادل در زندگی دارد و نا خودآگاه باعث میشود زندگی متعادل تری داشته باشید.
۴.انگشت اشاره
نشاندهنده قدرت و بزرگی و حتی جاه طلبی است.انگشتر در این دست به شما اعتماد به نفس بالایی میدهد.
۵.انگشت شصت
نشاندهنده اراده در شما است و اراده ی شمارا قوی تر میکند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *