انگشتر نقره

انگشتر نقره و خواص آن Leave a comment

همه چیز در مورد نقره

انگشتر نقره:نقره یک عنصر شیمیایی و براق و کمی نرم است. بهترین رسانا در زمینه ی گرما را داراست و بعد از طلا قدرت چکش خواری و مفتول شدن را دارد. نقره در۹۶۱ درجه سانتیگراد ذوب میشود و در دمای حدود ۲۲۰۰ درجه سانتیگراد به جوش می آید.
در قدیم این فلز را سیم می نامیدند و فلزی بسیار گرانبها بود،البته امروزه هم طرفدار های خود را دارد و جزو فلزات گرانبها جای دارد.
جالب است بدانید که آیینه هایی که قدرت انعکاس زیادی دارند در پشت خود لایه ای از نقره را دارند.

فلز نقره

خواص نقره در مرد ها و زن ها

در قدیم، مردم خیلی زیاد از این فلز استفاده میکردند بدون آنکه از خواص آن آگاه باشند.
در اسلام انداختن انگشتر نقره با سنگ عقیق سرخ بسیار تاکید شده است. استفاده از انگشتر نقره برای کسانی که فشار خون بالا دارند بسیار مفید است زیرا باعث تنظیم فشار خون می شود.حتی ماساژور هایی وجود دارند که از جنس نقره بوده و خیلی هم پرفروش است.
یکی دیگر ازخواص نقره در ضد باکتری بودن آن است.اگر از دستبند و انگشتر نقره استفاده میکنید این موضوع را حتما بدانید که استفاده از آنها باعث تسکین درد می شود.

انگشتر عقیق نقره

چرا بعضی افراد که از انگشتر نقره استفاده میکنند،نقره به سرعت سیاه می شود؟

یکی از کسانی که این اتفاق براشون می افتد،کسانی هستند که دچار دیابت هستند.از دیگر موردهایی که باعث می شود انگشتر نقره و یا دیگر زیورآلات نقره سیاه شود،خوب فعالیت نکردن غدد های درونی است،مواد ترشحی که از عرق تولید می شود و غدد چربی روی پوست تغییر میکند و بلافاصله فلز نقره به این تغییر واکنش نشان می دهد و از رنگ نقره ای به رنگ سیاه تغییر رنگ می دهد.
حال بلعکس اگر انگشترنقره ی شما و یا گردنبند شما خیلی سفید شد این نشانه ی این است که کلیه های شما به خوبی کار نمیکنند.

عیار نقره

عیاردر کل به معنای میزان خصلت نقره و یا طلا در زیور آلات شما است،به عنوان مثال وقتی روی انگشتر نقره ی شما ۹۲۵ حک شده است به این معناست که ۹۲.۵ درصد فلز نقره در انگشتر نقره ی شما استفاده شده است و مابقی فلزات دیگر است.هرچه عیار این فلز بیشتر باشد استحکام و مقاومت آن در برابر اکسیداسیون بیشتر است.

چگونگی عیار سنجی نقره

یکی ازوسایلی که برای تشخیص نقره ی اصل از تقلبی می توان از آن استفاده کرد آهن ربا است.زیرا زیور آلات تقلبی خاصیت مغناطیسی دارند،ولی نقره این خاصیت را ندارد و آهن ربا به نقره نمیچسبد.
یکی دیگر از راه های تشخیص نقره ی اصل از بدل،حک ۹۲۵ بر روی انگشتر نقره یا گردنبد و زنجیر آن است.

چگونگی تشخیص نقره با آهن ربا

عیار نقره در کشور های مختلف

نقره ی فرانسه :۹۲۵
نقره ی انگلیس: ۹۵۸
نقره ی روسی: ۹۴۷
نقره ی مسکوکات :۹۰۰
نقره‌ ی اسکاندیناوی : ۸۳۰
نقره‌ ی آلمان: ۸۰۰ یا ۸۳۵ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *